BIOGRAFI

Nobuko Yoshiya: Ikona queer japoneze që birësoi të dashurën e saj për të shmangur ndalimin e martesës së të njëjtit seks

Nobuko Yoshiya u bë një nga autoret më të suksesshme japoneze në shekullin e 20-të,…

Kush është Victoria Owns dhe pse është fituese e BBVK?

Në javën e parë të dhjetorit filloi edicioni i parë i Big Brother VIP Kosova,…

Ocean Vuong (14 tetor, 1988)

Ocean Vuong (lindur më 14 tetor 1988) është poet, eseist dhe novelist vietnamez-amerikan. Stili unik…

GIMI, artisti kosovar që po sfidon narrativën e identitetit kosovar

Përveç motit me shi, xhaketave dhe kungullit, vjeshta njihet edhe si sezonë e publikimit të…

Ta mbështesim regjisorin shqiptar në prodhimin e një filmi queer

Përshëndetje, unë quhem Ari Zeneli! Unë jam një regjisor, fotograf dhe shkrimtar nga Nju Jorku.…

Davidi, burri transgjinor që shkroi historinë

Në Ditën Ndërkombëtare të Dukshmërisë së Personave Transgjinorë, por edhe çdo ditë tjetër, është shumë…

Kush është Victoria Owns dhe pse është fituese e BBVK?

Në javën e parë të dhjetorit filloi edicioni i parë i Big Brother VIP Kosova,…

Më shumë

GIMI, artisti kosovar që po sfidon narrativën e identitetit kosovar

Përveç motit me shi, xhaketave dhe kungullit, vjeshta njihet edhe si sezonë e publikimit të…

Më shumë

STORIE

Kqyri krejt
Nji ndjenjë që kurrë nuk e kom përjetu ma herët

F – 13 vjeç E mora guximin ma n’fund për me kallxu t’kalumen tem që…

Nuk ua kemi për borxh me na traumatizu

M – 27 vjeç Paralajmërim: Ky postim diskuton ngacmimin seksual dhe përmbajtja e mëposhtme mund…

Po tutna me provu me kon n’shtrat me ni mashkull

F – 23 vjeç S’pari, jam vajzë 23 vjeçe. Kur i kam pas 18 vjet…

Problemi osht se ai djali që po m’pëlqen mu osht STRAIGHT

16 vjeç Okej, kshtu. E kom nji djalë n’shkollë, n’gjimnaz. Ma herët nuk kom pas…