NGA BOTA

Çifti gej ndan qindra maska ​​me ylber për të luftuar koronavirusin dhe zonat “pa LGBT” në Poloni

Një çift gej në Poloni ka shpërndarë maska ​​për fytyrë me ylber në zonat “pa…

75 organizata LGBTQ + shtojnë zërin e tyre në protestën për drejtësi për rastin George Floyd

Më 25 maj 2020, George Floyd, një qytetar afro-amerikan u vra në Powderhorn, një lagje…

Vazhdojnë sulmet homofobike të presidentit turk Erdogan

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan së fundi bëri edhe një deklaratë mjaft homofobike. Erdogan mbështeti…