Tu e lexu qitash
Legjenda e Drag Race Chi Chi DeVayne ka vdekur në mënyrë tragjike, në moshën 34 vjeç

Legjenda e Drag Race Chi Chi DeVayne ka vdekur në mënyrë tragjike, në moshën 34 vjeç

“Emri im është Chi Chi Devayne dhe nuk bëhem gati, unë qëndroj gati”

Një ndër drag performueset më të dashura, legjenda e RuPaul’s Drag Race Chi Chi DeVayne ka vdekur në mënyrë tragjike në spital pasi ishte në luftë me pneumoninë.

Ikona drag – emri i vërtetë Zavion Davenport – garoi në sezonin e tetë të garës dhe në sezonin e tretë të Drag Race All Stars nga RuPaul.

Chi Chi kohët e fundit ishte shtruar në spital për herë të dytë pasi u diagnostikua me pneumoni.

Diagnoza e saj e pneumonisë erdhi vetëm disa javë pasi ajo u pranua në spital me dështim të dyshuar të veshkave.

Ylli jetonte me skleroderma, një gjendje e rrallë e shkaktuar nga sistemi imunitar që sulmon indet nën lëkurë, dhe rreth organeve të brendshme dhe enëve të gjakut.

Kjo mund të shkaktojë kruarje dhe trashje të indeve në këto zona, dhe në disa raste gjendja mund të jetë e rrezikshme për jetën.

Chi Chi ndau diagnozën e saj me fansat në vitin 2018, dhe tha se ajo do ta mbante të fshehur për pjesën më të madhe të vitit, sepse kishte frikë se “nuk do të humbiste punën dhe do të ndeshej me kritika nga miqtë dhe fansat”.

“Bllokimi i kësaj gjëje më ka bërë në gjendje depresioni … më ka bërë të urrej pamjen time … dhe gjithashtu më bëri të largohem nga syri i publikut, por unë nuk po fsheh më dhe po jetoj në një gjendje frike … thjesht ju lutem të gjithve të mbani në lutjet e tuaja ndërsa unë luftoj me këtë sëmundje që ndryshon jetën, “tha ajo atë kohë.

Të Dielën, 16 Gusht, u kërkoi fansave që ta mbajnë atë në lutje në një video nga shtrati i saj në spital, por të enjten, 20 gusht, ajo ndërroi jetë. Ishte 34 vjeç.

Kqyre edhe qito

Yjet e tjerë të Drag Race ishin të tronditur dhe të pikëlluar nga lajmet dhe i dhanë tribut në mediat sociale.

Kennedy Davenport shkroi në Twitter: “Jam kaq e mpirë tani zemra ime është e thyer në copa. Unë as nuk mund ta vizitoja.

“Unë të dua gjithmonë Chi Chi. Engjëlli im i vallëzimit. “

© 2020 Dylberizm - Të gjitha të drejtat e rezervuara

Scroll To Top