Tu e lexu qitash
Aaron Paul zbulon reagimet prekëse ndaj seksualitetit të karakterit të tij në “BoJack”

Aaron Paul zbulon reagimet prekëse ndaj seksualitetit të karakterit të tij në “BoJack”

Pjesa e parë e sezonit të gjashtë dhe të fundit të BoJack Horseman në Netflix është publikuar së fundmi, dhe ylli Aaron Paul po i premton fansave që lamtumira do të jetë e vështirë.

“Është e trishtueshme të themi lamtumirë, por ne e dimë se ne jemi një pjesë e diçkaje tepër të veçantë. Netflix na dha një shtëpi të bukur për gjashtë vjet,” i tha Paul BuzzFeed News gjatë një interviste në episodin e së enjtes të AM në DM.

“Njerëzit e duan atë që ne po bëjmë.” Ai shtoi, “Jam shumë i mallëngjyer për atë serial. Dhe 16 episodet e fundit janë emocionale natyrisht, por ne jemi të ngazëllyer që njerëzit do të shohin se çfarë kemi bërë.”

Për pesë sezone, Paul ka luajtur Todd Chavez, mikun e BoJack (Will Arnett), një kalë dhe ylli i sitcom-it të viteve ’90. Në sezonin e katërt të shfaqjes, Todd zbuloi se ai ishte aseksual dhe gradualisht ndërtoi një komunitet për veten e tij me njerëz të tjerë që janë aseksualë.

Paraqitja e aseksualitetit në serial është vlerësuar në internet, dhe Paul zbuloi për BuzzFeed News se disa tifozë të serialit i janë afruar atij për të zbuluar se rrugëtimi i Todd bëri që ata të kuptojnë më mirë seksualitetin e tyre.

“Unë isha aq krenar që përfaqësova atë komunitet,” tha ai, “dhe aq shumë njerëz erdhën tek unë, ose ishin duke ardhur pranë meje, që nga ai moment, duke thënë,” Unë nuk e dija se çfarë isha. Ju më keni dhënë një komunitet që as që e dija se ekzistonte, ‘ që ishte shumë zemërthyerse, por edhe aq e bukur, e di? ”

Kqyre edhe qito

Ai shtoi, “Unë mendoj se është kaq mirë të kesh një personazh në TV – veçanërisht në një shfaqje kaq të fuqishme si BoJack – që përfaqëson një komunitet që duhet të përfaqësohet”.

© 2020 Dylberizm - Të gjitha të drejtat e rezervuara

Scroll To Top