NGA VENDI DHE RAJONI

Kompania Green Taxi në Tiranë refuzon shërbimin ndaj personave transgjinorë

Një kompani e taksive në Tiranë, ka refuzuar të ofroj shërmbimin ndaj personave transgjinorë. Më…

Redžepi deklarohet pas kërkesës për shkarkim: Unë përkah të gjitha konventat evropiane për të drejtat e njeriut

Pas kërkesës për shkarkim nga Dylberizm dhe Replikë, zëvendëskryeministrja e tretë për Çështje të Pakicave…

Të shkarkohet Zv. Kryeministrja Emilija Redžepi

Të hënën me 22 mars, gjatë votimit në Kuvend për Qeverinë e re të Republikës…

Abdixhiku: Të drejtat LGBT përveç se duhen mbrojtur, ato duhen të avancohen dhe të promovohen

Kryetari i sapozgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku ka deklaruar së fundmi se…

Thirrje për dylbera – Bonu pjesë e Dylberizmit!

A e dini se Dylberizm mirëmbahet plotësisht në baza vullnetare? Prej vetë dylberave? A kishe…

Dylberat u kujtojnë partive politike se “LGBTIQ VOTON”

Të shtunën me 13 shkurt, një ditë para zgjedhjeve të jashtëzakonshme në vend, Dylberizm ka…

Aktivistët queer me aksion simbolik ‘As Krejt As Straight’

Disa aktivistët queer, të premten me 12 shkurt kanë mbajtur aksionin simbolik në sheshin Zahir…

Mos i voto homofobat!

Partitë politike përgjatë fushatës zgjedhore janë duke  heshtur sa i përket të drejtave të personave…

Policia dhunon fizikisht aktivisten trans Anxhela në Tiranë

KUJDES! Përmbajtja e mëposhtme mund të përmbajë elemente që nuk janë të përshtatshme për disa…

“Vaksinat rrisin numrin e homoseksualëve” deklaron konspiracionisti i ftuar në Top Channel

Konspiracionist është një person që beson apo mbështet një teori konspirative. Në Shqipëri e Kosovë,…