Tu e lexu qitash
Grupit homofobik iu dogj varka pasi ngacmuan një varkë tjetër që kishte flamuj krenarie

Grupit homofobik iu dogj varka pasi ngacmuan një varkë tjetër që kishte flamuj krenarie


Notice: Undefined property: stdClass::$type in /home/dylbdsrh/public_html/wp-content/themes/theissue/inc/misc.php on line 70

Varka e një grupi homofobik shpërtheu në zjarr pasi ngacmuan dhe shanë një varkë tjetër e cila kishte flamuj krenarie, për të treguar mbështetjen e tyre për fillimin e Muajit të Krenarisë.

Në fundjavën e Ditës së Përkujtimit në SHBA, përdoruesi i TikTok @uhuhbigboi shpërndau një video me mbishkrimin, “Karma godet anijen që ngacmonin dhe bënin qarqe rreth varkës tonë pasi panë flamujt tanë të Krenarisë.”

Video, e cila është bërë virale në platformën TikTok me mbi dhjetë milion shikime, tregon grupin homofobik duke u kërcyer me forcë në ujë dhe duke u shpëtuar nga vetë njerëzit që ata ngacmonin.

“Këta njerëz ngacmuan familjen time sepse po valvitnim flamuj të Krenarisë në Liqenin e Mojsiut, Uashington, duke garuar rreth nesh dhe duke bërtitur sharje anti-gej. Pastaj, varka e tyre u dogj në të vërtetë! #KarmaIsReal. ” tha përdoruesi në profilin e tyre në Tëitter.

Ata besojnë se varka u hodh në erë “sepse po vozisnin rreth nesh pa u ndalur, ose dëmtuan karburatorin e tyre ose morën ujë dhe u bllokuan. Pastaj tymrat u grumbulluan dhe kur u përpoqën të largoheshin shpejt, tymrat u ndezën. “

Ndërsa përdoruesit e mediave sociale festuan videon dhe “karmën e gjithçkaje”, një pjesëtar i familjes shpjegoi se si ngjarja ndikoi tek ata dhe familja e tyre.

“Unë gjithashtu dua të tregoj frikën që kjo ngjarje ka shkaktuar në familjen time. Deri në atë masë ku ne fillojmë fjalë për fjalë të filmojmë këdo që na afrohet tani. Unë jam i befasuar që kamera nuk po vërehet si dridhet sepse duart e mia patjetër që ishin.” thanë ata.

Pavarësisht kësaj, familja vazhdoi të tregonte mbështetjen e tyre për komunitetin LGBTQ+ duke valëvitur Flamurin e Krenarisë në një udhëtim tjetër me varkë. “Është një frazë që përdoret shumë herë, por ja vlen të përsëritet: “DASHURIA FITON!” ka thënë për fund një nga pjesëtarët e familjes.

Kqyre edhe qito

© 2020 Dylberizm - Të gjitha të drejtat e rezervuara

Scroll To Top