Tu e lexu qitash
Tre vajza trans u rrahën, u grabitën dhe u lanë përtokë në një sulm në Hollywood, ku asnjë person nuk u përpoq t’i ndihmonte.

Tre vajza trans u rrahën, u grabitën dhe u lanë përtokë në një sulm në Hollywood, ku asnjë person nuk u përpoq t’i ndihmonte.

Tre vajza transgjinore u rrahën, u poshtëruan dhe u plaçkitën në një sulm brutal nga një grup burrash, dhe kalimtarët e rastit nuk bënë absolutisht asgjë për të i ndihmuar.

Eden Doll, Jaslene White Rose dhe Joslyn Flawless ishin në Bulevardin e stërmbushur të Hollywood-it në Los Angeles kur u sulmuan nga një grup burrash. Njëri nga burrat e regjistroi tërë keqtrajtimin dhe e postoi në profilin e tij në Instagram.

Eden e gjeti videon dhe e ndau atë në profilin e saj, për të nxjerrë në pah brutalitetin e sulmit dhe mungesën e plotë të veprimit nga kalimtarët, përfshirë policinë.

Sipas 25-vjeçares, incidenti filloi kur njëri prej burrave vodhi telefonin e saj pasi ajo dhe dy shoqet e saj po prisnin një taksi.

Ajo shkroi: “Ne fillimisht u përpoqëm ta marrim atë, por miqtë e tij filluan të na hedhin gurë drejt nesh. Ne u përpoqëm të iknim, por ata na ndoqën. “

Një prej grupit më pas vodhi çantën e Jaslene dhe e goditi atë, dhe kur Joslyn ra në tokë, e cila së fundmi iu nënshtrua operacionit në ije, burrat shikuan dhe qeshën.

https://www.instagram.com/p/CEBU8i5JeCZ/?utm_source=ig_embed

Ndërsa tre vajza trans u përpoqën në mënyrë të dëshpëruar ti marrin gjërat e tyre dhe të largoheshin, një burrë vrapoi drejt Jaslene nga prapa dhe e goditi atë mbi kokë me një objekt të madh, duke e lënë të pavetëdijshme në rrugë. Edeni u lut që të thërrisnin një ambulancë, por ata qeshën dhe bënë shaka se Jaslene ishte “e vdekur”.

Në një moment, videoja kap një makinë policie duke u ngadalësuar ndërsa sulmi po vazhdonte, përpara se të shpejtojë përsëri dhe u largua.

Eden shkroi: “Ky është momenti më i frikshëm i jetës sime. Dëgjoj sirena dhe lutem që më në fund të shpëtojmë.

“Policët u ndalën, shikuan dhe vazhduan të ngasin makinën … zemra ime u mbyt, unë mendova se kjo ishte e tëra… Më shumë njerëz vazhdonin të kalonin. Askush nuk po ndalet, askush nuk po ndihmon, pa marrë parasysh sa shumë i lutem”.

Ajo shtoi: “Gratë. Burra. Vëllezërit dhe motrat tona. Duke qeshur me ne. Kjo është Amerika jonë”.

Joslyn postoi një video tjetër në Instagram dhe shkroi: “Ai mbajti një shufër në fytyrën time dhe kërcënoi të më vriste nëse nuk i heq këpucët dhe ti jap të gjitha stolitë dhe tërë pasuritë e mia. Ai tha nëse unë isha trans ai do të më vriste.”

Eden tha që ndërsa ishte në rregull, Joslyn dhe Jaslene ishin “vërtet të lënduar” dhe se incidenti ishte raportuar në Departamentin e Policisë në Los Angeles.

Të dy Joslyn dhe Jaslene janë gra të zeza transgjinore, të cilat përballen me nivele të mëdha dhune në SH.B.A. Këtë muaj, numri i personave trans në SHBA të vrarë deri më tani në vitin 2020 e tejkaloi totalin për të gjithë 2019-ën.

Kqyre edhe qito

© 2020 Dylberizm - Të gjitha të drejtat e rezervuara

Scroll To Top