NGA VENDI DHE RAJONI

“Paragjykimet për shkak të orientimit seksual janë të paparanueshme” – deklarohet Albin Kurti

Kryeministri në detyrë Albin Kurti së fundmi ishte i ftuar në emisionin Desku të Kohavisionit,…

“Koronavirusi nuk transmetohet tek homoseksualët” manipulon Gazeta Metro

Gazeta Metro ka publikuar një lajm absolutisht të pabazë dhe të trilluar në të cilën…

Shqipëria bëhet vendi i tretë evropian që ndalon terapinë tramuatizuese të konvertimit

Trupi drejtues për psikologë në Shqipëri ndaloi ditën e Shtunë praktikën e terapisë së konvertimit…

Ylberi s’e ka problem të përfitoj në emër të njerëzve “jo normal”

Aktori i njohur nga Gjakova, Ylber Bardhi, i cili së fundmi ka shfaqur hapur homofobinë…

Gjykata e Kroacisë lejon që çifti gej të adoptoj fëmijë

Në atë që aktivistët e quajnë një “vendim historik” për të drejtat LGBT në Kroaci,…

Djegia e kukullave gej në karneval shkakton zemërim në Kroaci

Autoritetet vendore dhe grupet për të drejtat LGBT, dënuan djegien e një kukulle të një…