KULTURË

Kënga “Take Me To Church” ndër këngët më të famshme me mesazh fuqizimi të komunitetit LGBT+

Kënga “Take Me To Church” nga këngëtari irlandez Hozier është ndër këngët më të famshme…

Gorski nga Sense8, del hapur si gej

Brian J. Smith, ylli i serialit të dashur në Netflix Sense8, ka dalë hapur si…

Charlize Theron zbulon se vajza e saj është trans dhe ajo e mbështet plotësisht

Aktorja fituese e çmimit Academy Charlize Theron ka zbuluar për herë të parë që fëmija…

BUTCH nga Meg Allen

BUTCH është një projekt portretizimi mjedisor dhe eksplorim i estetikës butch, identitetit dhe paraqitjes së…

Aaron Paul zbulon reagimet prekëse ndaj seksualitetit të karakterit të tij në “BoJack”

Pjesa e parë e sezonit të gjashtë dhe të fundit të BoJack Horseman në Netflix…